Frejas rūnas

ᚠ - Feoh : Īpašumtiesības

1339 %%HITS%% 1339
Lapa pievienota (rediģēta) 2021-10-24 21:31:15 2021-10-24 21:31:15
 ᚠ - Feoh : Īpašumtiesības

Pirmais rune Northumbrian sērijā, tāpat kā citās futarkah, ir Feoh [Fehu], pirmā atta nosaukuma rune. Kā pirmais burts, šī rune šajā sistēmā ir "liellopu" nozīme un nodod skaņu [F].


Lopkopība burtiski attiecas uz kustamo īpašumu. Fehu rune simboliski apzīmē īpašumu, ko var pārdot vai apmainīt, tas ir, īpašumu, kuru var tirgot. Saskaņā ar runu teoriju Feoh par mistisko līmeni iemieso sākotnējo pāreju no neesamības uz būtību, kurai visas pastāvēšanas būtība ir tās pastāvēšanas dēļ. Tajā Ziemeļvalstu mistika darbojas kopīgas indoeiropiešu tradīcijas ietvaros. Tādējādi Vidusjūrā jaunais buļonis kalpo arī par visa Visuma sākuma punktu. Visuma sākums, senie ēģiptieši ticēja buļļa ragiem, un cietums tika cienīts govs aizsegā. Vēdu tradīcija apgalvo, ka buļļa izcelsme bija radītās dzīvās pasaules radītais materiāls, kas pēc būtības Feoh personificē spēka uzkrāšanos un nozīmē spēju kontrolēt. Tā ir divu veidu spēja vai spēks: fiziska (ganāmpulka vadība ganībās, barošanā, pārdošanā utt.)
Lopi, tāpat kā jebkura labklājības izpausme, prasa atbildību no personas: lai neciestu zaudējumi, ir nepieciešams gudri pārvaldīt prātu. Ja ganāmpulka īpašnieks ir pakļauts atkritumiem vai nevajadzīgi šausmīgs, tad drīz pēc šī ganāmpulka zaudēšanas viņš saskaras ar nelaimēm un piedzīvos nabadzību.
Mūsdienu kontekstā Feoh rune nozīmē naudu, lai gan tas nav tieši saistīts ar viņiem. Tas ir vairāk par spēju un iespēju gūt panākumus pasaulīgajos
(ne mistisks vai maģisks) plāns un spēja to saglabāt. Vecās interpretācijas brīdina par šausmību, tāpat kā viņi saka, ka visas bagāto cilvēku bēdas rodas no skaudības. Vecā angļu runas dzejolis brīdina:

Bagātība - starp radiniekiem
nesaskaņas cēlonis;
bet vilki tajā pašā laikā
zobi parādās meža slazdā.

Futark rūnas
Northumberland rūnas

Fúthark rūnas:


ᚠᛖᛟᚺ

ᚠᛖᛟᚺ

Fúthork rūnas:

feoh -  FEOH   - ᚠᛖᛟᚺ - Rūnu raksturs FEOH -
 


Russian English
Disclaimer-lv

© 2017-2021 attfreya.lv 2021-10-24 21:31:15 (GMT)