Frejas rūnas

Agishjalmur(Ægishjálmur) - Helm of Awe

388 %%HITS%% 388
Lapa pievienota (rediģēta) 2021-10-26 14:25:51 2021-10-26 14:25:51
 Agishjalmur(Ægishjálmur) - Helm of Awe

Agishjalmur(Ægishjálmur) - Helm of Awe


Agishyalm (Neuzvarams ķivere)

Leģenda saka, ka šis vārds nāk no zīmes uz Fafnira ķivere, kuru Sigurds konfiscēja (“Viņam bija bailes ķivere (“ cegishjalm ”), no kurām baidījās visas dzīvās lietas”).

Pateicoties šai zīmei, Fafnirs apbēdināja ikvienu, kas viņu uzbruka, un tāpēc bija praktiski neievainojams, un Sigurdam bija jāaizsargā bedrē, lai slam spēks nerīkotos, un viņš varēja pūtāt pūķa sirdi.

"Baidās ķivere
Es vienmēr valkāju
uz zelta gulēšanas;
visi spēcīgāki
Es domāju sevi
kurš tikās

("Fafnira runa")

Turklāt tas bija „ķivere”, kas acīmredzot palīdzēja Fafniram saglabāt pūķa izskatu. Völsung Saga norāda, ka ķivere ir kļuvusi par daļu no Nibelungu dārgumiem. Vēlāk teroristu ķiveres sauc par ķiverēm ar pusmaskām, kas dekorētas ar simboliskiem attēliem, kurus nēsā karavīri.

Veco norvēģu burtiskā izteiksme „valkāt (par sevi) šausmu ķiverei” (priekšā) kādam ”, atsaucoties uz Agisilma spēka izmantošanu, parasti tiek tulkota kā„ lai iebiedētu kādu ”. Vēlākā islandiešu valodā parādījās izteiciens „lai acīs būtu terora ķivere”, tas ir, lai būtu burvju (apbrīnojamo) skatiena spēku.

Tātad, Agiskhyalma aizsargā savu īpašnieku, jo tie iedvesmo šausmu sajūtu jebkuram uzbrucējam. Citiem vārdiem sakot, agresijas impulss, kas nāk no uzbrucēja, tiek pārveidots ar Agiskhalmu, un tas ir vērsts uz agresoru, kas viņam liek bailes. Tas ir šo rakstzīmju uzdevums - ienaidnieka gribas apspiešana.

Agishyalm ir tieši kaujas objekts, tas ir vairogs un zobens kopā. Agishyalm, tāpat kā jebkura roka māksla, māksla lielā mērā ir atkarīga no iedvesmas. Agiskhalm karavīru simboli ne tikai uz ķiverēm, bet arī krāsoja tos uz pieres ar akmeņiem, siekalām vai tikai pirkstu pirms kaujas, un tādējādi ne tikai "biedēja" ienaidnieki, tika uzskatīts, ka daži Agishyalma tik aktīvi ietekmē pretiniekus, ka šo simbolu īpašnieki kļūst neredzami par ienaidniekiem, tiek piespiesti no sava uztveres lauka. Ir apraksti, kas apgalvo, ka Agishyms ir spējīgs palīdzēt cilvēkam palikt nemanāms viņa vajāšanai.

Ir labi zināms, ka Agishyalmas ir uzbūvētas, balstoties uz četrām algizas rūnām. Tādā pašā veidā, no astoņzīmju krusta (pazīstams arī kā "debesu zvaigzne") simbols, kas ir ļoti izplatīts viduslaiku Eiropā: tas dekorēja akmens ēkas un zemnieciskus koka izstrādājumus, un to bieži izmantoja baznīcu traukos. Tiek uzskatīts, ka šis simbols ir augstāks par visiem iepriekšējiem aizsardzības kvalitātes nodrošināšanā; daudzi mūsdienu autori to sauc par neuzvaramības krustu.

Tas Algizs, "briedis, bīstams dusmās," ir Agishyalma aktīvais elements. Šis atstarojošais impulss, kas virzīts visos virzienos, rada tipisku četrkāršu virpu, kam ir atbilstošs nodoms. Šo bāzi papildina citi rūnu simboli, kas papildina un pārveido pamatideju.

Lai gan Agishyalm galvenais uzdevums ir aktīva aizsardzība, tiek uzskatīts, ka šīs zīmes var izveidot jebkuram mērķim. Viņu kopīgā spēja ir svārstību refleksija un novirzīšana, tāpēc, ja tie ir pareizi izgatavoti, viņi ne tikai pasargās no citu gribas, bet arī var “nobiedēt” jebkādus citus postošus virpuļvētkus, kas vērsti pret operatoru. Skandināvisti, piemēram, uzskatīja, ka agishalm atspoguļo visu "negatīvo" maģiju, kas vērsta uz īpašnieku, un nosūta viņu atpakaļ burvis vai ragana.

Agishyalma bieži vien ir sarežģītas krustveida zīmes ar atšķirīgām līnijām galos.

Futark rūnas
Northumberland rūnas

Fúthark rūnas:


ᚺᛖᛚᛗ:ᛟᚠ:ᚨᚹᛖ:ᚨᚷᛁᛋᚺᛃᚨᛚᛗᚢᚱ

ᚺᛖᛚᛗ:ᛟᚠ:ᚨᚹᛖ:ᚨᚷᛁᛋᚺᛃᚨᛚᛗᚢᚱ

Fúthork rūnas:

helm+of+awe+agishjalmur -  HELM+OF+AWE+AGISHJALMUR   - ᚺᛖᛚᛗ:ᛟᚠ:ᚨᚹᛖ:ᚨᚷᛁᛋᚺᛃᚨᛚᛗᚢᚱ - Rūnu raksturs HELM+OF+AWE+AGISHJALMUR -
 


Russian English
Disclaimer-lv

© 2017-2021 attfreya.lv 2021-10-26 14:25:51 (GMT)