Frejas rūnas

ᚦ - Thorn : Aktīvā aizsardzība.

26823 %%HITS%% 26823
Lapa pievienota (rediģēta) 2022-01-24 17:36:46 2022-01-24 17:36:46
 ᚦ - Thorn : Aktīvā aizsardzība.

Trešais rune sauc Thorn [thurisaz] un fonētiski nodod šo skaņu krievu valodā.

Acīmredzot, rune iemieso šī grūts koka izturību un aizsardzības īpašības. Spike ir aizsargierīce, kas var darboties gan pasīvi (kā, piemēram, tapas, aizsargājot vikingu sienas, gan drakkar), un aktīvi (tapas uz skandināvu vairogiem, kas tika izmantoti, lai izurbtu ienaidnieka vairogu).
Vecās angļu runas dzejolis ziņo, ka:

Spike ir bīstami asa,
tas, kas viņu satvēra, sāpēja;
ērkšķi ir briesmīgi visiem
kas uz tiem nonāk.

Mitoloģiskā līmenī Thorn iemieso leģendārā āmura Mjelnir īpašības. Varšais āmurs (kura vārds nāk no tā paša indoeiropiešu saknes kā krievu vārda "zibens") ir Thora, Asgarda aizstāvja, atribūts, kurš ar šo āmuru "sasmalcina milzu galvaskausus". Robežu grafiskajai formai ir dažas līdzības ar āmuru. Mistiskā ziņā šis rune ir saprotams kā varas iemiesojums, kas ir pret visu, kas apdraud dabisko kārtību. Citās mistiskās interpretācijās Thorn ir vīrišķa radošās enerģijas simbols, kas nav pakļauts ārējiem traucējumiem, produktīvs princips. Saistībā ar pēdējo apgalvojumu anglo-skandināvu mistiķi saistīja šo rumu ar Skandināvijas auglības dievu Freīru.

Bella Torna - Aktrise

Anabella Everija "Bella" Torna ir amerikāņu aktrise, dejotāja, dziedātāja, modele. Viņa vislabāk ir pazīstama ar Sisijas Džonsas lomu Disney Channel seriālā Shake It Up. B.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Bella_Torna
Futark rūnas
Northumberland rūnas

Fúthark rūnas:


ᚦᛟᚱᚾ

ᚦᛟᚱᚾ

Fúthork rūnas:

thorn -  THORN   - ᛏᚺᛟᚱᚾ - Rūnu raksturs THORN -
 


Russian English
Disclaimer-lv

© 2017-2022 attfreya.lv 2022-01-24 17:36:46 (GMT)