Frejas rūnas

Ur : Stiprums. Potenciāls. : 2nd Northumbrian rūne

617 %%HITS%% 617
Lapa pievienota (rediģēta) 2021-10-24 22:23:37 2021-10-24 22:23:37
 Ur : Stiprums. Potenciāls. : 2nd Northumbrian rūne

Pirmā atta otrā rune ir Ur [Uruz], kas fonētiski pārraida skaņu | Y].

Sākotnēji tas bija saistīts ar milzīgu savvaļas buļļu, kas pirmajā desmitgadē AD bija izplatīts Eiropā. e. Slāvi to dēvēja. Gan vecie angļu (Urs, Uruz), gan latīņu (Bos primigenus) vārdi nozīmē “savvaļas buļļu”. Neskatoties uz to, ka senos laikos šo dzīvnieku populācijas Ziemeļeiropā un Centrāleiropā bija ļoti daudzas, jau ar viduslaiku sākumu, ekskursijas mūsdienu izteiksmē kļuva par apdraudētām sugām, un tās beigās tās tika pilnībā iznīcinātas. Pēdējais ceļojums, saskaņā ar hronikām, tika nogalināts Polijā 1627. gadā.

Grozen ceļojuma ragi aug;
dusmīgs ragains cīnītājs, kas pārspēj varens
viršu viršu zemes segums,
lielisks nārsts!

- liecina par veco angļu runas dzejoli.

Uruna rune iemieso savvaļas liellopu, savvaļas dzīvnieku spēku, kas nav neskarta, neskartā vara, kas neļauj pašiem sevi pieradināt vai ierobežot. Un šajā ziņā Urs stingri kontrastē ar visu, ko Feoh simbolizē, pirmo uzbrukumu rune; koncentrējas indivīda rokās un kontrolē sabiedrība, īpašuma spēks (Feoh) ir pret personisku nekontrolējamu spēku (Ur). Mistiskā līmenī Ur ir Visuma neierobežotās enerģijas iemiesojums, iedvesmojot neierobežotu potenciālu, kas var būt gan radošs, gan konstruktīvs, gan destruktīvs. Urs imunitāte pret mēģinājumiem kontrolēt to pārliecina, ka tās spēku nevar samazināt līdz individuālam līmenim, ka to diez vai var kontrolēt. Ur radošais aspekts izpaužas tajās situācijās, kad tas iemieso vēlmes nevis no indivīda, bet gan kopienas vai, mūsdienu ziņā, kolektīvās gribas spēku. Vecās interpretācijas parasti neizmanto šī runa materiālo plānu, acīmredzot uzskatot, ka ikdienišķajā plānā tas vispār nav pārstāvēts vai iemieso cilvēka nesaprotamos dabas destruktīvos spēkus.

Urugvaja - Valsts Dienvidamerikā

Urugvaja, pilnā nosaukumā Urugvajas Austrumu Republika ir valsts Dienvidamerikas dienvidaustrumu daļā pie Atlantijas okeāna. Robežojas ar Argentīnu rietumos un Brazīliju ziemeļos un austrumos. Dienvidos Laplata, kuras pretējā krastā — Argentīna.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Urugvaja
Futark rūnas
Northumberland rūnas

Fúthark rūnas:


ᚢᚱ

ᚢᚱ

Fúthork rūnas:

ur -  UR   - ᚢᚱ - Rūnu raksturs UR -
 


Russian English
Disclaimer-lv

© 2017-2021 attfreya.lv 2021-10-24 22:23:37 (GMT)